مواد لازم

اسپاگتی با خوراک گوشت

۶
مواد اصلی
گوشت قرمز خرد شده
۸۰۰ گرم
فلفل قرمز
۴ عدد
آرد سفید
۲ قاشق سوپ خوری
پیاز خرد شده
۳ عدد
فلفل پاپریکا
۲ قاشق چای خوری
آب گوشت
۲۰۰ میلی لیتر
اسپاگتی
۴۵۰ گرم
خامه‏
۱۵۰ گرم
پیازچه خرد شده
۱ قاشق سوپ خوری
نمک و فلفل
به مقدار لازم
روغن زیتون
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

اسپاگتی با خوراک گوشت

طرز تهیه

اسپاگتی با خوراک گوشت

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۹۰
دقیقه
۱
فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. فلفل‌قرمزها را از وسط به دو نیم کرده و دانه‌های داخلش را درآورید، سپس آنها را آغشته به روغن‌زیتون و کمی نمک و فلفل کنید. فلفل‌ها را روی سینی فر بچینید وآن را به مدت ۱۰ دقیقه داخل فر قرار دهید، سپس آنها را از فر درآورید. به‌صورت تکه‌های یک سانتی خردشان کنید.
۲
آرد را با مقداری نمک مخلوط کنید، سپس تکه‌های گوشت را داخل آن بریزید و آنها را آغشته به مخلوط آرد کنید. داخل یک قابلمه مقداری روغن ‌زیتون بریزید و روی حرارت قرار دهید، سپس تکه‌های گوشت را داخل آن تفت دهید. سپس آنها را از قابلمه درآورید.
۳
حال پیازهای خرد شده را بریزید و به مدت ۵-۴ دقیقه تفت دهید تا طلایی‌رنگ شوند، سپس فلفل پاپریکا و فلفل‌های خرد شده را اضافه کرده، حدود یک دقیقه تفت دهید. در این زمان تکه‌های گوشت را به قابلمه برگردانید و مواد را با هم تفت دهید. آب گوشت را هم اضافه کرده و صبر کنید تا جوش بیاید، سپس حرارت را کم کنید، در قابلمه را بگذارید و حدود یک ساعت و نیم صبر کنید تا گوشت بپزد.
۴
چند دقیقه قبل از اینکه گوشت آماده شود، قابلمه را پر از آب کرده و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید، سپس اسپاگتی را همراه با مقداری نمک و روغن‌زیتون داخل آن بریزید و صبر کنید تا کاملاً نرم شود، سپس آن را آبکشی کنید
۵
قبل از اینکه گوشت را از روی حرارت بردارید، خامه را همراه با مقداری نمک به آن اضافه کرده و هم بزنید، سپس آن را از روی حرارت بردارید. اسپاگتی را در ظرف مرود نظرتان بکشید. خوراک گوشت را هم روی آن بریزید و با پیازچه‌های خرد شده تزیین کرده ، سرو کنید.
عکس و تصاویر ارسالی از اسپاگتی با خوراک گوشت
نظرات دستور پخت

اسپاگتی با خوراک گوشت