مواد لازم

کیک پنیری سه طبقه

۱۰
مواد اصلی
آرد سفید
۲/۲/۳ پیمانه
پودر کاکائو
۱ قاشق سوپ خوری
جوش شیرین
۱ قاشق چای خوری
نمک
۱ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر
۱ قاشق چای خوری
کره
۱/۲ پیمانه
شکر
۱.۵ پیمانه
تخم مرغ
۲ عدد
روغن مایع
۱ پیمانه
سرکه سفید
۱ قاشق چای خوری
عصاره وانیل
۱ قاشق چای خوری
شیر
۱ پیمانه
رنگ خوراکی قرمز
۱ قاشق چای خوری
مواد لازم برای لایه پنیری
پودر شکر
۱/۱/۴ پیمانه
پنیر خامه ای
۵۰۰ گرم
عصاره وانیل
۱ قاشق چای خوری
خامه فرم گرفته
۱/۱/۳ پیمانه
کلمات کلیدی

کیک پنیری سه طبقه

طرز تهیه

کیک پنیری سه طبقه

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۳۰
دقیقه
۱
فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. آرد، پودر کاکائو، جوش شیرین، نمک و بیکینگ پودر را در ظرفی الک کرده و هم بزنید، سپس آن را کنار بگذارید.
۲
کره به دمای اتاق رسیده و شکر را داخل ظرفی بریزید. با همزن برقی آن قدر بزنید تا با هم مخلوط شوند، سپس تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و بعد از افزودن هر تخم‌مرغ مواد را خوب هم بزنید تا با هم مخلوط شوند.
۳
حالا باید روغن مایع را اضافه کرده و هم بزنید. سپس سرکه، عصاره وانیل و شیر را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. در انتها رنگ قرمز را اضافه کرده و هم بزنید تا مخلوط قرمز رنگ یکدستی حاصل شود. در این مرحله مخلوط آرد را کم کم اضافه کرده و به آرامی هم بزنید تا خمیر کیک آماده شود.
۴
قالب های مافین را با کپسول های مخصوص بپوشانید، سپس مایه کیک را داخل قالب ها بریزید، طوری که ۴/۳ قالب ها پر شود. بعد آنها را به مدت ۳۰-۲۵ دقیقه داخل فر قرار دهید.
۵
در این فاصله لایه پنیری را آماده کنید. پنیر خامه ای را با همزن خوب بزنید تا نرم و یکدست شود، سپس پودر شکر و عصاره وانیل را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. خامه را جداگانه با همزن برقی آن قدر بزنید تا فرم بگیرد و پف کند، سپس به آرامی به مخلوط پنیر اضافه کرده و با لیسک هم بزنید.
۶
وقتی کیک ها پختند،آنها را از فر بیرون بیاورید. صبر کنید تا کاملا خنک شوند، سپس یک لایه نازک مخلوط پنیر روی کیک ها بریزید. کیک ها را می توانید با ترافل تزیین کنید.
نظرات دستور پخت

کیک پنیری سه طبقه