مواد لازم

کیک کاکائویی با روکش مخملی

۶
مواد اصلی
آرد
۲ پیمانه
تخم مرغ
۶ عدد
شکر
۱.۵ پیمانه
شیر
۱ پیمانه
روغن مایع
۱ پیمانه
بیکینگ پودر
۱ قاشق مربا خوری
پودر وانیل
۱/۲ قاشق چای خوری
نمک
نوک قاشق چای خوری
جوش شیرین
۱/۲ قاشق مربا خوری
پودر کاکائو
۲/۳ پیمانه
مواد لازم
لبو
۲ عدد
شیر
۲/۳ پیمانه
پودر قند
۱/۲ پیمانه
خامه فرم گرفته
۳ پیمانه
شکلات برای تزئین
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

کیک کاکائویی با روکش مخملی

طرز تهیه

کیک کاکائویی با روکش مخملی

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۴۵
دقیقه
۱
ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. قالب گرد ۲۴ یا ۲۶ سانتیمتری را با کاغذ روغنی بپوشانید و کنار بگذارید.
۲
آرد، بیکینگ پودر، پودر کاکائو، جوش شیرین و نمک را در ظرفی با هم مخلوط کرده و ۳ بار الک کنید. زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کنید. کارتان را با سفیده ها شروع کنید. آنها را با همزن برقی آن قدر بزنید تا سبک شوند و وقتی ظرف را برمی گردانید، از داخل ظرف بیرون نریزند. سفیده های زده شده را داخل یخچال قرار دهید.
۳
شکر را به زرده ها اضافه کنید و با همزن برقی خوب با هم مخلوط کنید. روغن مایع و سپس شیر را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط یکدست شود. سفیده ها را به مواد اضافه کنید. در این مرحله دیگر نیازی به همزن برقی ندارید. مواد را با لیسک و به آرامی با هم مخلوط کنید. در مرحله آخر مخلوط آرد را اضافه کرده و به آرامی هم بزنید تا مایه کیک آماده شود.
۴
مایه کیک را داخل قالب بریزید و به مدت ۴۵-۳۵ دقیقه داخل قرار دهید تا کیک بپزد. بعد از آن که کیک آماده شد، آن را از فر خارج کرده و بگذارید تا خنک شود. سپس به آرامی از قالب جدا کنید. کمی صبر کنید تا کیک کاملا سرد شود
۵
در این میان رویه کیک را آماده کنید. لبوها را بپزید، سپس پوستشان را بگیرید و آنها را خرد کنید. تکه های لبو را همراه با شیر داخل مخلوط‌کن بریزید تا نرم و پوره ای شکل شوند. خامه، پودر قند و رنگ قرمز را با همزن برقی خوب بزنید، سپس پوره را اضافه کرده و به مخلوط کردن ادامه دهید تا خامه قرمز رنگی به وجود بیاید.
۶
وقتی کیک خوب خنک شد، آن را از وسط نصف کنید و مقداری خامه روی یکی از آنها بمالید. بعد قسمت دیگر را روی آن قرار دهید. کیک را با بقیه خامه کاملا بپوشانید. در نهایت کیک را با تکه‌های شکلات تزیین کنید.
عکس و تصاویر ارسالی از کیک کاکائویی با روکش مخملی
نظرات دستور پخت

کیک کاکائویی با روکش مخملی