مواد لازم

نان کروسان شکلاتی

۱۶
مواد اصلی
شکلات (کمی شیرین، خرده شکلات)
۱۱۵ گرم
خمیر پفکی (ورقه ای، یخ زدایی شده)
۱ ورق
آب
۱ قاشق سوپ خوری
تخم مرغ
۱ عدد
کلمات کلیدی

نان کروسان شکلاتی

طرز تهیه

نان کروسان شکلاتی

درجه سختی
زمان تهیه ۱۵
دقیقه
زمان پخت ۲۰
دقیقه
۱
فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۷ درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف دو سینی فر را با کاغذ پوستی یا حصیر نچسب مخصوص فر بپوشانید.
۲
تخم مرغ و آب را در یک کاسه ی کوچک یا همزن بزنید و کنار بگذارید.
۳
سطح کاری خود را کمی آرد پاشی کنید. تای خمیر ورقه ای را باز کنید سپس روی آن کمی آرد بپاشید. با یک وردنه خمیر را به شکل یک مربع به ضلع ۴۰ سانتی متر در بیاورید.
۴
خمیر را نصف کنید.
۵
سپس یکبار دیگر مستطیل ها را از قطر نصف کنید تا از هر کدام ۴ مثلث به دست بیاید. در نهایت با برش دادن ۸ مستطیل به طول و عرض ۲۰ و ۱۰ سانتی متر درست کنید.
۶
حالا هر مستطیل را از قطر نصف کنید تا ۱۶ مثلث به دست بیاید.
۷
حالا ۲ قاشق چایخوری از خرده شکلات ها را وسط هر مثلث بریزید. سپس از انتهای پهن تر بگیرید و هر مثلث را لوله کنید. هر کروسان را به شکلی که انتهای درز دار آن رو به کف باشد قرار دهید تا نوک مثلث زیر کروسان رول شده تا بخورد.
۸
سپس لبه ها را خم کنید تا به شکل کروسان در بیایند. روی کروسان ها را کمی جلای تخم مرغی بمالید.
۹
۲۰ تا ۲۵ دقیقه تا زمانی که قهوه ای طلایی شوند در فر بپزید.
تصاویر مراحل تهیه

نان کروسان شکلاتی

بیشتر
سایر نکات

نان کروسان شکلاتی

به جای اینکه خودمان خمیر پفکی برای کروسان درست کنیم از خمیر پفکی ورقه ای آماده استفاده کردیم. ورقه ی خمیر بایستی قبل از استفاده یخ زدایی شود. پس یا از شب قبل آن را در یخچال قرار دهید و یا 40 تا 50 دقیقه در دمای اتاق بگذارید تا یخ زدایی شود.
زمانی که یخ خمیر پفکی باز شد تنها 30 دقیقه وقت برای درست کردن این کروسان ها لازم دارید. آنها را ساده درست کنید یا شکلات و یا مواد دلخواه برای درون آن اضافه کنید.
نظرات دستور پخت

نان کروسان شکلاتی