مواد لازم

بیسکوییت دو رنگ مدل خرس پاندا

۱۶
مواد اصلی
اسانس وانیل
به مقدار لازم
پودر کاکائو
۲ قاشق غذا خوری
کره
۱۲۰ گرم
زرده تخم مرغ
۱ عدد
شکر
۱/۴ لیوان
آرد
۱/۱/۴ لیوان
کلمات کلیدی

بیسکوییت دو رنگ مدل خرس پاندا

طرز تهیه

بیسکوییت دو رنگ مدل خرس پاندا

درجه سختی
زمان تهیه ۶۰
دقیقه
زمان پخت ۱۵
دقیقه
۱
کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود ، کره نرم شده و شکر را داخل کاسه ای بریزید و بزنید تا کرمی و یکدست شود سپس زرده تخم مرغ و اسانس وانیل را اضافه و مخلوط کنید ، مواد را به دو قسمت تقسیم کنید و داخل کاسه های جدا بریزید.
۲
نصف آرد را داخل یک کاسه و نصف دیگر آرد و پودر کاکائو را داخل کاسه دیگر بریزید و مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، خمیر کرم رنگ و خمیر شکلاتی را جداگانه داخل کیسه های نایلونی بگذارید و ۱ ساعت داخل فریزر قرار دهید تا خمیر سفت شود.
۳
فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، خمیرها را پس از سفت شدن از یخچال خارج کنید و همانند شکل خمیر را فرم دهید.
۴
ابتدا از خمیر شکلاتی نوارهای ضخیمی آماده کنید ، ۲ تکه از نوار شکلاتی را روی سطح کار قرار دهید و روی ان مقداری خمیر کرم رنگ بگذارید ، روی خمیر کرم رنگ ۲ ردیف باریک نوار شکلاتی بگذارید و به همین صورت سر خرس را آماده کنید.
۵
برای بدن خرس ایتدا ۳ ردیف خمیر شکلاتی روی خمیر کرم رنگ بگذارید و روی آن خمیر کرم رنگ قرار دهید و کناره های بدن خرس را نیز با نوارهای شکلاتی بپوشانید ، پس از آماده شدن خمیر را داخل کیسه نایلونی بگذارید و مجدد ۱۵ دقیقه داخل فریزر قرار دهید.
۶
خمیر را از فریزر خارج کنید و به صورت رول های باریکی برش بزنید ، داخل سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و خرس های خمیری را با فاصله روی کاغذ قرار دهید سپس سینی را داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت ۱۰ – ۱۵ دقیقه قرار دهید.
۷
پس از پخت اجازه دهید بیسکوییت ها خوب سرد شوند ( پیش از سرد شدن به بیسکوییت ها دست نزنید چون شکننده هستند ) ، بیسکوییت ها را پس از سرد شدن از سینی خارج کنید و داخل ظرف بگذارید.
تصاویر مراحل تهیه

بیسکوییت دو رنگ مدل خرس پاندا

بیشتر
نظرات دستور پخت

بیسکوییت دو رنگ مدل خرس پاندا