مواد لازم

تارت میوه با کِرِم پنیری

۶
مواد اصلی
پنیر ریکوتا یا خامه‌ای
۳۰۰ گرم
توت فرنگی کوچک
۲۵۰ گرم
آب
۱۶۰ میلی لیتر
شکر دانه ریز
۷۰ گرم
خمیر فیلو
۸ ورق
پرتقال
۲ عدد
وانیل
۱/۲ قاشق چای خوری
روغن زیتون
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

تارت میوه با کِرِم پنیری

طرز تهیه

تارت میوه با کِرِم پنیری

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۲۵
دقیقه
۱
پرتقال را پوست کنده، رویه سفید آن را بردارید و فیله کنید.
۲
توت فرنگی‌ها را شسته، پوست کنده و خرد کنید.
۳
یک قاشق سوپ‌خوری مغز پسته بدون نمک تست شده و درشت خرد شده می‌تواد شکل زیبایی به تارت‌های شما بدهد.
۴
فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. شکر و آب را در شیرجوش روی حرارت کم قرار دهید تا وقتی شکر حل شود. وانیل را به آن اضافه کنید. حرارت را کمی بالا ببرید تا این مخلوط آهسته جوش بزند. بدون اینکه هم بزنید به مدت ۱۲ دقیقه آن را حرارت دهید یا تا وقتی حجم آن به نصف برسد و شربت قوام بیاید.
۵
شربت را به ظرفی کوچک انتقال دهید. آن را کنار بگذارید تا سرد شود. سپس در آن را بگذارید و در یخچال نگه دارید.
۶
۶ قالب تارت چین‌دار ۸ سانتی‌متری (اندازه کف قالب) با ۳ سانتی‌متر عمق را با روغن زیتون چرب کنید. ورقه‌های فیلو را روی سطحی تمیز قرار دهید. با یک دستمال خشک آنها را بپوشانید سپس یک دستمال نمدار روی آن قرار دهید. این کار از خشک شدن فیلو جلوگیری می‌کند.
۷
یک ورقه خمیر فیلو را با روغن زیتون چرب کنید. یک ورقه فیلوی دیگر را روی آن قرار دهید. با روغن زیتون آن را چرب کنید و ۲ ورقه خمیر فیلوی دیگر روی آنها قرار دهید تا یک دسته درست شود.
۸
از یک قالب گرد با قطر ۱۵ سانتی‌متر استفاده کنید و ۳ صفحه دایره‌ای شکل از این دسته فیلو ببرید.
۹
نصف قالب‌های آماده کرده را با این خمیرهای دایره‌ای بپوشانید. این کار را در مورد بقیه ورقه‌های فیلو، روغن زیتون و قالب‌های آماده شده تکرار کنید. حالا آنها را روی سینی فر قرار دهید.
۱۰
آنها را برای ۸ دقیقه در فر بپزید یا تا وقتی فیلو ترد و طلایی شود. حالا آنها را کنار بگدارید تا کاملا سرد شوند. به دقت فیلوهای شکل گرفته را از قالب خارج کنید.
۱۱
با استفاده از یک همزن برقی پنیر ریکوتا و ۶۰ میلی لیتر (¼ پیمانه) شربت را در کاسه‌ای متوسط بزنید تا وقتی نرم و خامه‌ای شود.
۱۲
مخلوط ریکوتا را در میان فیلوهای شکل گرفته تقسیم کنید. سپس پرتقال و توت فرنگی را روی آنها قرار دهید. برای سرو، بقیه شربت و پسته را روی میوه‌های درون تارت بریزید.
سایر نکات

تارت میوه با کِرِم پنیری

به جای پنیر ریکوتا از پنیر خامه‌ای می‌توانید استفاده کنید
می‌توانید برای تزئین روی تارت‌ها از مغز پسته استفاده کنید؛‌ برای تُست کردن پسته‌ها آنها را روی یک سینی پخت در فری که از پیش تا 180 درجه سانتی‌گراد گرم شده است به مدت 5 دقیقه قرار دهید. سپس آنها را سرد کنید و در محفظه‌ای دربسته نگه دارید
نظرات دستور پخت

تارت میوه با کِرِم پنیری