مواد لازم

خورش خلال بادام کرمانشاهی

۴
مواد اصلی
گوشت گوسفندی یا گوساله
۴۰۰ گرم
بادام خلال شده
۲۰۰ گرم
پیاز خردشده
۱ عدد
لیمو عمانی
۴ عدد
زرشک سیاه
۱/۳ پیمانه
رب گوجه ‌فرنگی
۲ پیمانه
زعفران دم کرده
به مقدار لازم
هل و گلاب
به مقدار لازم
نمک و چوب دارچین
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

خورش خلال بادام کرمانشاهی

طرز تهیه

خورش خلال بادام کرمانشاهی

درجه سختی
زمان تهیه ۲۵
دقیقه
زمان پخت ۹۰
دقیقه
۱
گوشت را به‌صورت تکه‌های کوچک خرد کنید و آنها را داخل قابلمه حاوی آب جوش بریزید. بگذارید کمی جوش بخورند، سپس آنها را در سبد بریزید تا آب اضافی‌شان دور ریخته شود. این کار به این خاطر است که آب خورش شما شفاف شود.
۲
در یک قابلمه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سپس پیاز را داخل آن تفت دهید. بعد از آنکه نرم و طلایی شدند، تکه‌های گوشت را اضافه کرده و به تفت دادن ادامه دهید. حدود ۳ پیمانه آب بریزید و صبر کنید تا گوشت‌ها نیم‌پز شوند، سپس خلال بادام را اضافه کنید.
۳
حدود ۳۰ دقیقه قبل از آماده شدن خورش، رب گوجه‌فرنگی را داخل مقداری روغن تفت دهید، سپس همراه با لیموعمانی به خورش اضافه کنید. زرشک‌ها را بشویید و در سبدی بریزید تا خشک شوند، سپس آنها را در مقداری روغن تفت دهید و ۵ دقیقه آخر به خورش اضافه کنید.
۴
یک دقیقه آخر گلاب، چوب دارچین و هل را داخل خورش بریزید و به‌آرامی هم بزنید، سپس خورش را از روی حرارت بردارید. موقع سرو، چوب دارچین و هل را از خورش خارج کنید و بعد آن را داخل ظرف مورد نظرتان بریزید.
تصاویر مراحل تهیه

خورش خلال بادام کرمانشاهی

سایر نکات

خورش خلال بادام کرمانشاهی

اگر می‌خواهید خلال‌های بادام کاملا نرم شوند، آنها را همراه با گوشت داخل قابلمه بریزید.
زرشک سیاه برخلاف زرشک قرمز که در همه‌جا یافت می‌شود، فقط در استان کرمانشاه و برخی از استانهای شمالی کشور کاشت و برداشت می‌شود. دستور ارائه شده توسط خانم بهاره سلیمانی
نظرات دستور پخت

خورش خلال بادام کرمانشاهی