مواد لازم

رشته پلو با خورش قیمه آلو

۴
مواد اصلی
گوشت‌ گوساله
۴۵۰ گرم
پیاز خرد شده
۱ عدد
آلو خورشتی (خیس خورده)
۲۰۰ گرم
لپه‎ (خیس خورده)
۱/۲ پیمانه
رب گوجه ‌فرنگی
۲ قاشق سوپ خوری
آب جوش
۲ پیمانه
لیمو عمانی
۳ عدد
زردچوبه
۱ قاشق مربا خوری
نمک و روغن
به مقدار لازم
فلفل سیاه و فلفل قرمز
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

رشته پلو با خورش قیمه آلو

طرز تهیه

رشته پلو با خورش قیمه آلو

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۱۲۰
دقیقه
۱
گوشت را به‌صورت تکه‌های ۳ سانتی‌متری خرد کنید. در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سپس پیاز خرد شده را همراه با زردچوبه داخل آن تفت دهید، سپس تکه‌های گوشت را اضافه کرده و به تفت دادن ادامه دهید. وقتی گوشت تغییر رنگ داد، آب جوش را اضافه کنید و در قابلمه را بگذارید. صبر کنید تا ۳/۲ پخت گوشت کامل شود.
۲
لپه‌ها را در کمی روغن تفت داده و به گوشت اضافه کنید. لیمو امانی‌ها را یک ربع قبل از اینکه داخل خورش بریزید، با چنگال سوراخ کرده و داخل آب سرد بریزید، سپس آنها را همراه با آلوها به خورش اضافه کنید.
۳
رب گوجه‌فرنگی را داخل یک تابه با مقداری روغن تفت دهید. وقتی رب رنگ باز کرد، آن را داخل خورش بریزید. به‌آرامی مواد را با هم مخلوط کنید. در انتها به میزان لازم نمک و فلفل اضافه کنید. در قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا خوش جا بیفتد.وقتی خورش آماده شد در ظرف مورد نظرتان بریزید و با رشته پلو سرو کنید.
۴
برای آماده کردن رشته پلو، ۱۰ عدد قیسی را یک ساعت در آب خیس کرده و بعد خلالی کنید، سپس آنها را در مقداری کره تفت دهید. ۳ پیمانه برنج خیس خورده را داخل قابلمه آب جوش بریزید. صبر کنید تا کمی نرم شوند، سپس ۳۰۰ گرم رشته پلویی اضافه کرده و صبر کنید تا نرم شوند، سپس آبکش کنید. رشته پلو و قیسی ها را لابه لای هم داخل قابلمه بریزید و دم کنید.
عکس و تصاویر ارسالی از رشته پلو با خورش قیمه آلو
نظرات دستور پخت

رشته پلو با خورش قیمه آلو