عکس استانبولی مرغ
تصویر از مامان مبینا
https://sarashpazpapion.com/picture/1528422
...
مواد لازم

استانبولی مرغ

۴
مواد اصلی
برنج
۲ لیوان
قارچ سرخ شده
۱/۲ لیوان
لوبیا چیتی پخته
۱/۲ لیوان
نخود فرنگی پخته
۱/۲ لیوان
روغن آبکرده
۱ استکان
هویج خلال شده
۱ استکان
زیره سیاه
۱/۲ استکان
مرغ
۱/۲ عدد
پیاز
۱ عدد
زعفران ساییده شده
۱/۲ قاشق چای خوری
گوجه فرنگی
۵ عدد
سیب زمینی
۱ عدد
کلمات کلیدی

استانبولی مرغ

طرز تهیه

استانبولی مرغ

درجه سختی
زمان تهیه ۴۰
دقیقه
زمان پخت ۵
دقیقه
۱
لوبیا چیتی را با آبپز كنید و برنج را شسته و خیس كنید و آن را با دو و نیم لیوان آب و گوجه رنده شده و نمك مخلوط كرده و كنار بگذارید.
۲
مرغ را پاك كرده و خوب بشویید و آن را با مقداری آب ، پوست پرتقال ، پیاز و برگ بو و نمك آبپز كنید.و پس از آنكه آبش كشیده شد آن را كمی در روغن خودش سرخ كنید .
۳
حالا برنج خیس شده را با همان مواد روی حرارت قرار میدهیم و اجازه میدهیم خوب بجوشد.
۴
قارچ را سرخ میكنیم و هنگامی كه میخواهیم برنج را دم بیندازیم قارچ سرخ شده ، لوبیا چیتی پخته شده، هویج و خلال سیب زمینی و نخود فرنگی و همچنین زیره سیاه را با برنج مخلوط میكنیم و مرغ را به آن اضافه میكنیم و برنج را دم میندازیم.
سایر نکات

استانبولی مرغ

حتما لوبیا چیتی را از شب قبل خیس كنید و اجازه دهید آبش هنگام پخت كاملا تبخیر شود و مقدار بسیار كم آب باقی مانده را به برنج اضافه كنید
برای خوشمزه تر شدن غذا از زعفران استفاده كنید و همچنین یم عدد لیمو عمانی شسته شده را هنگام جوشیدن برنج داخل آن گذاشته و پس از دم كشدن از روی برنج بردارید
برای اضافه كردن مرغ شما دو راه دارید یكی آنكه مرغ را ریش ریش كنید كه در این صورت باید برنج را خوب هم بزنید تا در همه جای برنج به خوبی مرغ پخش شود و دیگر آنكه مرغ را به صورت تكه ای در وسط برنج قرار دهید و پس از پخت در كنار دیس بگذارید.
نظرات دستور پخت

استانبولی مرغ