مواد لازم

نان ترتیلا

۴
مواد اصلی
آب
۲/۳ فنجان
کره یا(60گرم)
۴ قاشق غذا خوری
نمک
۳/۴ قاشق چای خوری
آرد سفید(یا 30 گرم)
۱/۴ فنجان
آرد ذرت سفید(یا 250 گرم)
۱/۳/۴ فنجان
کلمات کلیدی

نان ترتیلا

طرز تهیه

نان ترتیلا

درجه سختی
زمان تهیه ۶۰
دقیقه
زمان پخت ۱۰
دقیقه
۱
در یک کاسه بزرگ آردسفید و آرد ذرت سفید و نمک را باهم مخلوط می کنیم. کره را ذوب کرده
۲
آب وکره ذوب شده را به مواد خشک اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم
۳
حالا با دست مخلوط را خوب ورز میدهیم تا به صورت خمیر یک دست در آید، در این مرحله خمیر را تا زمانی که به دست ما نچسبد ورز میدهیم.اگر مقدار موادی که استفاده میکنید دقیقا به اندازه ی دستور پختی که در بالا اشاره شد باشد حداکثر بعد از ۸ تا ۱۰ دقیقه ورز دادن نباید خمیر به دست شما بچسبد در صورتی که خمیر همچنان به دست شما میچسبد باید کم کم آرد سفید بزنید تا زمانی که خمیر دیگر به دست شما نچسبد.
۴
شکل نهایی خمیر باید همانند تصویر حالتی بین مرطوب و یک دست باشد و نباید بخاطر خشک بود برروی آن ترک مشاهده شود.در صورتی که در سطح خمیر شما ترک مشاهده کردید کمی آب اضافه کرده و ورز دهید. (هر بار به اندازه ی یک قاشق غذا خوری). اگر خمیر شما بیش از اندازه مرطوب است مقدار کمی به آن آرد ذرت اضافه کنید تا به فرم ایده‌آلی که اشاره شد برسد.
۵
روی خمیر را با یک دستمال می پوشانیم و به مدت یک ساعت به آن استراحت می دهیم . بعد از استراحت خمیر را به ۸ گلوله مساوی تقسیم می کنیم
۶
اگر هنوز هم خمیر بیش از حد خشک به نظر میرسد میتونید در حین گرد کردن به دستتون آب بزنید و خمیر رو در همون حالت به شکل توپ گرد در بیارید.و با استفاده از وردنه خمیر را پهن می کنیم که قطر هرخمیر باید حدود ۱۹ سانتی متر شود
۷
ماهی تابه ای را روی حرارت با درجه متوسط به بالا حسابی گرم کنید. و نان ها را داخل آن قرار می دهیم .برای پخت هر طرف شما حدود ۳۰ ثانیه زمان نیاز دارید تا روی آن حباب ایجاد شود .
۸
هیچ نیازی به اضافه کردن روغن یا کره در کف تابه ندارید، به اندازه ی کافی در خمیر چربی وجود دارد.اگر در مدت زمان ۳۰ ثانیه هیچ حبابی در سطح خمیر مشاهده نکردید درجه حرارت گاز را بالا ببرید.برای هر ۸ نان این کار را نجام می دهیم .
۹
بعد از پخت کامل هر نان، اون رو از تابه خارج کرده و درون یک پارچه و یا حوله تمیز بپیچید تا گرما و تازگی خودش رو حفظ کنه
تصاویر مراحل تهیه

نان ترتیلا

بیشتر
سایر نکات

نان ترتیلا

شما از نان مکزیکی استفاده های زیادی می توانید بکنید در تهیه انواع اسنک ،ساندویچ و پیتزا استفاده کنید
آرد ذرت را در اغلب مغازه‌هایی که لوازم شیرینی‌پزی می‌فروشند می‌توانید پیدا کنید.
نظرات دستور پخت

نان ترتیلا