مواد لازم

نان همبرگر

۱۰
مواد اصلی
نمک
۱ قاشق چای خوری
شکر
۳ قاشق غذا خوری
کره (آب شده)
۱/۲ فنجان
تخم مرغ کامل
۱ عدد
زرده تخم مرغ
۱ عدد
پودر مخمر
۲ قاشق چای خوری
آرد
۴ فنجان
شیر
۱.۵ فنجان
کنجد
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

نان همبرگر

طرز تهیه

نان همبرگر

درجه سختی
زمان تهیه ۱۲۰
دقیقه
زمان پخت ۳۰
دقیقه
۱
ابتدا شیر را بجوشانید و بعد اجازه دهید دمای آن متعادل شده و ولرم شود .
۲
شكر و مخمر را با هم مخلوط كرده و به شیر بیفزایید و خوب مخلوط كنید و حدود ۱۰ دقیقه در جایی گرم قرار دهید تا خمیر مایه عمل بیاید.
۳
بعد از این مدت کره ، نمک و ۱ عدد تخم مرغ را جداگانه خوب مخلوط كنید و به مخمر بیفزایید
۴
آرد را ۳مرتبه الك كنید تا سبك شده و هوا بخورد و بعد كم كم به مواد اضافه کنید و آرام مخلوط کنید.این كار را تا زمانی ادامه دهید كه خمیر یكدستی ایجاد شده و به دست نچسبد.
۵
خمیر را درون ظرفی که چرب کرده اید قرار داده و روی آن پارچه نخی نمداری قرار دهید و به مدت ۲ساعت استراحت دهید تا حجمش دو برابر شود.
۶
خمیرها را به قسمت های ۵۰ یا ۱۰۰ گرمی تقسیم کنید ، ته سینی فر را چرب کنید یا کاغذ روغنی بیندازید و خمیرها را گرد کنید و درون سینی فر قرار دهید سپس ۱ زرده تخم مرغ را روی خمیرها بزنید و مقداری کنجد روی آنها بپاشید و رویشان را پارچه نمناك قرار داده و ۱۵ دقیقه استراحت دهید.
۷
نان ها را در طبقه وسط فری که از قبل با دمای ۱۸۰ سانتیگراد روشن کرده اید تا گرم شود به مدت ۱۵تا ۳۰ دقیقه قرار دهید ، بهتر است هر از ۱۰ دقیقه نان ها را چک کنید.چون قدرت برخی فرها زیاد است و ممكن است نان ها بسوزند.
تصاویر مراحل تهیه

نان همبرگر

بیشتر
سایر نکات

نان همبرگر

توجه داشته باشید هرچه كیفیت آرد شما بهتر باشد و خمیر لطیف تری بسازند كیفیت نان شما هم بیشتر شده و خوشمزه تر میشود
هنگام درست کردن خمیر وقتی خمیر به دست می چسبد دست ها را بشویید تا با اضافه کردن آرد بیشتر سبب سنگین شدن خمیر و سفت شدن نان نشوید ، در مراحل اول مخلوط کردن ارد از قاشق استفاده کنید و در مراحل آخر خمیر را با دست ورز دهید.
نظرات دستور پخت

نان همبرگر