مواد لازم

تاس کباب بوقلمون با قارچ

۶
مواد اصلی
روغن زیتون
۴ قاشق غذا خوری
پیاز (خرد شده)
۱ عدد
فلفل دلمه ای (از رنگ های مختلف-خرد شده)
۴-۲ عدد
سیر (خرد شده)
۲ حبه
پودر فلفل قرمز
۱ قاشق چای خوری
گوشت بوقلمون تکه تکه شده
۹۰۰ گرم
قارچ (خرد شده)
۱۱۰ گرم
گوجه فرنگی
۴۰۰ گرم
آبلیمو
۱ قاشق غذا خوری
رزماری ( تازه و خرد شده)
۱ قاشق چای خوری
نمک و فلفل
به مقدار لازم
نشاسته ذرت
۲ قاشق چای خوری
ماست‏
۱ فنجان
کلمات کلیدی

تاس کباب بوقلمون با قارچ

طرز تهیه

تاس کباب بوقلمون با قارچ

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
داخل یک ماهیتابه ی بزرگ ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون رو با حرارت زیاد گرم کنید. پیاز و فلفل ها رو اضافه کنید و تا وقتی که نرم میشن و کمی سرخ میشن اونا رو توی ماهیتابه تفت بدین. فلفل قرمز و سیر رو اضافه کنید و ۳۰ ثانیه کل مواد رو تو ماهیتابه تقت بدین، تا وقتی که بوی سیر رو احساس کنید. فلفل، پیاز و سیرها رو از ماهیتابه بیرون بیارین و تو یه ظرف دیگه قرار بدین.
۲
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون باقیمانده رو هم با حرارت زیاد داغ کنید. قارچ ها و گوشت بوقلمون رو به ماهیتابه اضافه کنید.
۳
با حرارت زیاد به مدت ۴ الی ۵ دقیقه اونا رو توی ماهیتابه تفت بدین تا وقتی که گوشت و قارچ ها شروع به سرخ شدن می کنند. شعله رو تو حالت ملایم قرار بدین و مخلوط فلفل، پیاز و سیری که تو ظرف دیگه ای بودن رو دوباره به ماهیتابه برگردونید و خوب اونارو میکس کنید.
۴
گوجه فرنگی ها رو له کنید و اونا رو با آبشون به ماهیتابه اضافه کنید، آبلیمو، رزماری و فلفل سیاه رو هم همینطور. مواد رو خوب با هم مخلوط کنید، شعله رو یکم دیگه کم کنید، در ماهیتابه رو بزارید و اجازه بدین حدوداً ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بپزن.
۵
نشاسته ی ذرت رو توی ماست اضافه کرده و با هم مخلوط کنید و اونا رو به ماهیتابه اضافه کنید. با حرارت کم بزارین بپزن (اجازه ندید بجوشن)، هر چند دقیقه مواد داخل ماهیتابه رو به هم بزنید، وقتی که تاس کبابمون یکم غلیظ بشه یعنی آماده است! این تاس کباب خوشمزه رو می تونید با برنج یا پوره ی سیب زمینی میل کنید.
تصاویر مراحل تهیه

تاس کباب بوقلمون با قارچ

بیشتر
نظرات دستور پخت

تاس کباب بوقلمون با قارچ