مواد لازم

شیرینی رز سیب با خمیر هزارلا

۶
مواد اصلی
سیب قرمز
۲ عدد
آبلیمو
۲ قاشق سوپ خوری
مربا یا عسل
۶ قاشق سوپ خوری
خمیر هزارلا
به مقدار لازم
پودر دارچین (برای تزئین)
به مقدار لازم
پودر قند (برای تزئین)
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

شیرینی رز سیب با خمیر هزارلا

طرز تهیه

شیرینی رز سیب با خمیر هزارلا

درجه سختی
زمان تهیه ۲۰
دقیقه
زمان پخت ۴۵
دقیقه
۱
ابتدا فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. سیب‌ها را بشویید و از وسط نصف کنید. هسته‌های آنها را خارج کرده و سپس به‌صورت باریک برش بزنید. برش‌های سیب را آغشته به آبلیمو و کمی آب کنید، سپس داخل ظرفی بچینید. ظرف را به مدت ۳ دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید تا سیب‌ها نرم شوند.
۲
روی سطح کار مقداری آرد بریزید، سپس خمیر را با وردنه پهن کنید. خمیر باز شده را به‌صورت نوارهایی به‌اندازه ۵ در ۲۰ سانتی‌متر برش بزنید و روی آنها مقداری عسل یا مربا بمالید.
۳
برش‌های سیب را در بخش بالایی هر خمیر قرار دهید؛ طوری که قسمت با پوست هر برش سیب به سمت بیرون باشد. قسمت پایین خمیرها را هم به سمت بالا تا بزنید. حالا باید گل‌ها را آماده کنید؛ به این صورت که خمیرها را از چپ به راست با دقت لوله کنید تا در نهایت به شکل گل رز شوند. در آخر، لبه انتهایی خمیر را با دست فشار دهید تا گل محکم شود.
۴
داخل قالب‌های مافین را کمی چرب کنید، سپس داخل هر قالب یک رز سیب قرار دهید. قالب‌ها را به مدت ۴۵-۳۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا شیرینی‌ها آماده شوند.
۵
پس از اینکه شیرینی‌ها آماده شدند، قالب‌ها را از فر خارج کرده و صبر کنید تا کمی خنک شوند، سپس شیرینی‌ها را از قالب درآورید و داخل ظرف مورد نظرتان بچینید. رز سیب‌ها را با مقداری پودر قند و پودر دارچین تزیین کرده و سرو کنید.
عکس و تصاویر ارسالی از شیرینی رز سیب با خمیر هزارلا
نظرات دستور پخت

شیرینی رز سیب با خمیر هزارلا