مواد لازم

ساندی شکلات

۴
مواد اصلی
شکر
۲/۳ پیمانه
پودر کاکائو
۱/۴ پیمانه
وانیل
۱ قاشق چای خوری
شیر
۲.۵ پیمانه
نمک
۱/۸ قاشق چای خوری
شکلات تخته ای تلخ خرد شده
۴۰ گرم
نشاسته ذرت
۲.۵ قاشق غذا خوری
کلمات کلیدی

ساندی شکلات

پودینگ شکلاتی سس شکلات خانگی صبحانه دسر
طرز تهیه

ساندی شکلات

درجه سختی
زمان تهیه ۱۰
دقیقه
زمان پخت ۱۵
دقیقه
۱
ابتدا شکر، کاکائو، نشاسته ذرت و نمک را در یک شیر جوش بریزید و با هم مخلوط کنید. نصف شیر را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مایع یکدست شود. سپس شیر باقی مانده را اضافه کنید و مجدداً هم بزنید.
۲
حال شیرجوش را به روی شعله گاز منتقل کنید و به هم زدن ادامه دهید. بعد از حدود ۱۰ دقیقه پودینگ غلیظ می‌شود و به جوش می‌آید. وقتی جوش آمد ۱ دقیقه دیگر بگذارید روی شعله بماند.در این مدت از هم زدن دست برندارید.شیرجوش را از روی گاز بردارید. 
۳
شکلات تلخ خرد شده و وانیل را اضافه کنید. هم بزنید تا شکلات ذوب و مخلوط کاملاً یکدست شود.چهار ظرف مناسب را برای دسر آماده کنید و پودینگ را بین آنها تقسیم کنید.
۴
حال روی هر کدام از آنها یک تکه سلفون بکشید.توجه کنید سلفون را داخل ظرف و در تماس مستقیم با پودینگ قرار دهید. این کار باعث حفظ کیفیت دسر و مانع از بسته شدن یک لایه سفت روی ساندی شکلات می‌شود. آنها را ۲–۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا سرد و بسته شوند
سایر نکات

ساندی شکلات

ساندی شکلات نوعی پودینگ شکلاتی خوشمزه و عالی است که به راحتی تهیه می‌شود و عملاً در دو مرحله آماده است. این دسر را می‌توانید برای مهمانی‌های مختلف از قبل تهیه کنید و در یخچال نگهداری کنید. نکته مهم در نگهداری ساندی شکلات این است که باید مستقیم روی آن سلفون بکشید در غیر این صورت لایه سفتی روی آن بسته می‌شود که باعث کاهش کیفیت دسر شما خواهد شد. 
نظرات دستور پخت

ساندی شکلات