مواد لازم

چیز کیک تیرامیسو

۸
مواد اصلی
بیسکویت ساقه طلایی
۳۰۰ گرم
کره
۱۲۰ گرم
بیسکویت لیدی فینگر
۱۰ عدد
پودر قهوه فوری
۱/۲ بسته
پودر کاکائو (برای تزئین)
۱ قاشق غذا خوری
مواد لازم
پنیر ماسکارپونه
۲۰۰ گرم
خامه صبحانه
۳۰۰ گرم
خامه قنادی
۲۵۰ گرم
پودر ژلاتین
۲ قاشق غذا خوری سرپر
وانیل
۱/۲ قاشق چای خوری
پودر قند
۱۰۰ گرم
کلمات کلیدی

چیز کیک تیرامیسو

چیزکیک تیرامیسو لیدی فینگر
طرز تهیه

چیز کیک تیرامیسو

درجه سختی
زمان تهیه ۴۵
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
ابتدا بیسکویت ها را با دست خورد کرده و بعد داخل میکسر می ریزیم تا خوب آسیاب شود، کره را به بیسکویت اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم.
۲
مخلوط بیسکویت و کره را کف قالب کمربندی ریخته با پشت قاشق بیسکویت ها را فشرده می کنیم .قالب را به مدت نیم ساعت داخل فریزر قرار می دهیم.
۳
داخل یک ظرف ۶ قاشق غذاخوری آب سرد می ریزیم و بعد پودر ژلاتین را روی آن می پاشیم و ظرف را روی کتری قرار می دهیم تا کامل ذرات آن حل شود.
۴
در یک ظرف جدا پنیر خامه ای ،خامه صبحانه ،خامه قنادی(۵ قاشق از خامه قنادی را می ریزیم،بقیه را برای تزیین نگه می داریم) ،پودر قند و وانیل را با همزن می زنیم و بعد ژلاتین را اضافه کرده ، مجدد با همزن می زنیم.
۵
قالب را از یخچال در آورده و یک لایه از مواد پنیری روی بیسکویت ها می ریزیم و به مدت یک ربع در فریزر قرار می دهیم تا مواد مقداری سفت شود.
۶
سپس نصف بسته از پودر قهوه فوری را با چهار قاشق آب جوش حل می کنیم .دو طرف بیسکویت ها را به قهوه آغشته می کنیم و داخل قالب روی مواد پنیری می چینیم.
۷
بقیه مواد پنیری را روی بیسکویت ها می ریزیم،سپس مقداری خامه قنادی را داخل قیف یک بار مصرف ریخته و کامل سطح کیک را به صورت تیکه های کوچک خامه می ریزیم .(می توانید خامه قنادی روی کیک را بعدا قبل سرو بریزید).
۸
قالب را به مدت ۱۰ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا مواد کاملا منسجم شود .هنگام در آوردن چیز کیک از قالب ابتدا دیواره ها را با کارد آزاد کنید و بعد کمربند را باز کنید و روی آن پودر کاکائو الک کنید .
سایر نکات

چیز کیک تیرامیسو

مقدار بیسکویت 1.5 بسته می باشد.
می توانید به جای بیسکویت ساقه طلایی از بیسکویت پتی پور و به جای پودر قهوه نیز از نسکافه استفاده کنید .
عکس و تصاویر ارسالی از چیز کیک تیرامیسو
نظرات دستور پخت

چیز کیک تیرامیسو