مواد لازم

آبگوشت کشک لرستان

۶
مواد اصلی
نمک و فلفل و نعنا خشک
به مقدار لازم
پیاز
۱ عدد
کشک غلیظ
۱ لیوان
بادمجان
۲ عدد
سیر
۳ حبه
نخود
۱/۲ لیوان
لوبیا سفید
۱/۲ لیوان
گوشت آبگوشتی
۳۰۰ گرم
کلمات کلیدی

آبگوشت کشک لرستان

طرز تهیه

آبگوشت کشک لرستان

درجه سختی
زمان تهیه ۶۰
دقیقه
زمان پخت ۱۲۰
دقیقه
۱
نخود و لوبیا را حتما از شب قبل خیس كنید و حداقل ۳ مرتبه آب ان را تعویض كنید.
۲
گوشت ، نخود و لوبیای خیس خورده ، سیر و پیاز خرد شده را بهمراه چند لیوان آب داخل قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا مواد پخته شوند ( در مدت زمان پخت نمک اضافه نکنید ).
۳
بادمجان ها را خرد کنید و با مقداری آب بپزید و له کنید و پس از اینکه آبگوشت پخت بادمجان ها را اضافه نمایید و در آخر نیز کشک را بریزید و خوب مخلوط کنید ، ۱۰ دقیقه صبر کنید تا آبگوشت جا بیفتد.
۴
حدود ۳ قاشق غذاخوری نعناع را با مقداری روغن تفت دهید سپس نعناع داغ را به ابگوشت اضافه کنید و مخلوط نمایید ، نمک و فلفل آبگوشت را نیز اندازه کنید ، آب ابگوشت را از مایه آن جدا کنید
۵
مایه آبگوشت را بکوبید و بهمراه اب آبگوشت و مقداری نعناع داغ و کشک سرو کنید ( آب آبگوشت و کوبیده را در ظرف های جدا سرو کنید ).
۶
خوردن این غذا با نان سنگك و سبزی خوردن توصیه میشود.
تصاویر مراحل تهیه

آبگوشت کشک لرستان

بیشتر
سایر نکات

آبگوشت کشک لرستان

آبگوشت كشك یكی از غذاهای بسیار خوشمزه و محلی مخصوص لرستان است به این آبگوشت به زبان محلی " دو گوله دودار " گفته می شود و در فصل سرما بسیار طرفدار دارد و از نظر مواد لازم برای بدن بسیار غنی و در عین حال، خوشمزه و دلچسب است.
در صورت تمایل میتوانید 1 عدد سیب زمینی در زمان پخت به این آبگوشت اضافه کنید همچنین میتوانید بادمجان ها را سرخ کنید و پس از کوبیدن اضافه نمایید.
نظرات دستور پخت

آبگوشت کشک لرستان