مواد لازم

کاپ کیک ساده در مایکروفر

۷
مواد اصلی
کره
۱۵۰ گرم
پنیر خامه ای
۲۰۰ گرم
شکر
۲/۳ لیوان
تخم مرغ
۳ عدد
آرد سفید
۲ لیوان
بیکینگ پودر
۱ قاشق چای خوری
پودر کاکائو
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

کاپ کیک ساده در مایکروفر

طرز تهیه

کاپ کیک ساده در مایکروفر

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۱۵
دقیقه
۱
در ابتدای كار مایکروفر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.
۲
پنیر خامه ای و شکر را داخل ظرفی ریخته و با همزن خوب بزنید تا یكدست شوند و بعد تخم مرغ ها را یكی یكی اضافه كرده و مرتب هم بزنید تا مایه شما یكدست شود.
۳
كره را چند ثانیه داخل مایكروفر قرار دهید تا آب شود و بعد آن را به مایه اضافه كنید و خوب هم بزنید.
۴
آرد و بیكینگ پودر را مخلوط كرده و مقدار بسیار كمی نمك هم به آن اضافه كنید و آن را ۳مرتبه الك كنید تا خوب هوا خورده و سبك شود.سپس آن را كم كم به مایه اضافه كرده و خوب مخلوط كنید.
۵
وقتی مایه آماده شد كاغذ مخصوص كاپ كیك(كیك یزدی)را داخل قالب انداخته و آن را با كره چرب كنید و به میزان ۲سوم ارتفاع قالب مایه بریزید چون كیك بعد از آماده شدن حجیم میشود.قالبهای كیك را به مدت ۱۵ دقیقه داخل مایکرفرو با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا کیک ها بپزند و حجم شان بیشتر شود.
۶
پس از پخت کاپ کیک ها را از قالب اصلی خارج کنید و کناری قرار دهید تا خوب سرد شود سپس با خامه زده شده و … تزیین و سرو کنید.
سایر نکات

کاپ کیک ساده در مایکروفر

در صورت تمایل از رنگ خوراكی یا پودر كاكائو برای رنگی كردن كاپ كیك استفاده كنید
در صورت تمایل به جای شكر از عسل استفاده كنید و بستگی به شیرینی عسل مقدار آن را كم یا زیاد كنید(عسل طبیعی شیرینی كمتری دارد
توجه داشته باشید كه این دستور جهت تهیه در* مایكروفر*ارائه شده است نه مایكروویو(به هیچ وجه كپسول كاغذی كیك را در مایكروویو نگذارید چون آتش میگیرد)
نظرات دستور پخت

کاپ کیک ساده در مایکروفر