مواد لازم

تارت زرد آلو

۴
مواد اصلی
آرد
۱.۵ پیمانه
نمک
۱/۲ قاشق چای خوری
شکر
۱/۲ قاشق چای خوری
کره خرد‌شده
۱/۲ پیمانه
زردآلو خرد شده
۳۵۰ گرم
مربای زردآلو
۱/۲ پیمانه
کلمات کلیدی

تارت زرد آلو

طرز تهیه

تارت زرد آلو

درجه سختی
زمان تهیه ۶۰
دقیقه
زمان پخت ۳۵
دقیقه
۱
در یک کاسۀ مناسب، آرد، نمک و شکر را می‌ریزیم و آنها را با هم مخلوط می‌کنیم. کره را که به قطعات کوچک خرد کرده‌ایم روی مخلوط آرد می‌ریزیم و با همزن برقی کمی آنها را می‌زنیم.
۲
درجه همزن را روی کند می‌گذاریم و ¼ پیمانه آب سرد روی مواد ریخته و می‌گذاریم تا مواد مخلوط شده و یکدست شوند. سپس از درجه pulse (حالت قطع و وصلی) همزن استفاده نموده و فقط در حدی مواد را می‌زنیم تا به شکل یک خمیر مناسب در آیند و چسبندگی نداشته باشند.
۳
سپس آن را جمع می‌کنیم. اگر خمیر هنوز خشک است، به آن آب سرد اضافه می‌کنیم.
۴
آب سرد را با قاشق غذاخوری اضافه کرده و در هر زمان ۱ قاشق اضافه می‌کنیم و آن را ورز می‌دهیم تا چسبندگی آن مناسب گردد. خمیر را به دو بخش مساوی تقسیم کرده و هر بخش را داخل کیسه می‌گذاریم و آن را در جای خنک به مدت ۳۰ دقیقه قرار می‌دهیم.
۵
یک نیمۀ خمیر را از کیسه خارج می‌کنیم و آن را روی یک سطح صاف و آرد پاشی‌شده به شکل مستطیلی به ابعاد ۱۵ در ۲۸ سانتیمتر پهن می‌کنیم و از داخل آن دو عدد دایره به قطر ۱۲ سانتیمتر در می‌آوریم.
۶
دو دایره را داخل سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده‌ایم می‌گذاریم. همین کار را با نیمۀ دیگر خمیر نیز می‌کنیم. دور هر دایره را با چنگال خط می‌اندازیم تا شیرینی زیبا شود. خمیرهای پهن‌شده را به همراه سینی آنها به مدت ۱۵ دقیقه در جای خنک می‌گذاریم تا خنک شود.
۷
فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن می‌کنیم. خمیرها را به مدت ۱۰ دقیقه داخل فر می‌گذاریم تا کمی طلایی شده و بپزند. سپس آنها را از فر خارج می‌کنیم. درجه فر را تا ۱۷۵ درجه سانتیگراد پایین می‌آوریم.
۸
درجه فر را تا ۱۷۵ درجه سانتیگراد پایین می‌آوریم. زردآلوها را مانند شکل روی سطح تارت می‌چینیم و روی هر تارت ۱ قاشق چایخوری شکر می‌پاشیم و آنها را به مدت ۲۵ الی ۳۵ دقیقه داخل فر داغ می‌گذاریم تا کاملاً بپزند.
۹
مربا را داخل قابلمه گرم می‌کنیم. تارت‌ها را از فر خارج می‌کنیم و می‌گذاریم تا خنک شوند. شهد مربا را از زردآلوهای آن جدا می‌کنیم و شهد آن را روی تارت می‌ریزیم. تارت آماده است و می‌توانیم آن را سرو کنیم.
نظرات دستور پخت

تارت زرد آلو

۰
مریم
عالی من خیلی از این برنامه استفاده کردم 👍👍👍
۸ آبان ۹۸
۰
آیلین
خوب نیست
۸ تیر ۹۷
۱
اسما ★
نه بد بود اما به خاطر دسر های دیگر پنچ ستاره
بازم ممنونم سر اشپز پاپییون
۱۸ تیر ۹۴
۰
ترگل
دوباره وندا:
و آقای محمد، سعی کنید بهتر درست کنید تا سطح خوبی برنامه پایین نیاید
۲۳ خرداد ۹۴
۰
hadis
به نظر من که خوبه
۲۱ اردیبهشت ۹۴
۰
مصطفی
عالیه
۱۳ اردیبهشت ۹۴
۰
Flight
طعم کره میده
۶ اسفند ۹۳
۰
نازخاتون
به به. بسیار عالی بسیار خوشمزه.
۶ اسفند ۹۳
۶
مهسا
من تارت زرد الو دوست ندارم
۲۵ آبان ۹۳
۵
sara
عالیه من درستس کردم ممنون
۲۵ مهر ۹۳
سایر کاربران
متولد31اردیبهشت 59ساکن نجف آباد واز لطف تمامی دوستان که کارهای من را می‌بینند ولا یک می‌کنند سپاس فراران دارم
باران.کارشناس حقوق.مشهدی.۳+۱ دعا کنید لطفا توراهی دارم خدابخواد ۴ تا میشیم
سلام ،زینب باغبان هستم ۳۰ساله ازکاشان،۲ پسر دارم به اسم محمدطه وعلی😊عاشق آشپزی ومتنفراز ظرف شستن 😬باافتخارحافظ کل قرآنم😊
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
کاربر فعال سرآشپز پاپیون
خودتان باشید/ مهم نیست‌دیگران‌چه‌فکری‌می‌کنند/اگرخدا‌شمارااینگونه‌آفریده‌حتمادلیلی‌دارد/بعلاوه،یک‌جنس‌اصل‌همیشه‌بیشتر‌ازیک کپی‌می‌ارزد