عکس پنکیک قهوه و قهوه پرتقالی
Nahid_bide
۲۴
۷۰۶

پنکیک قهوه و قهوه پرتقالی

۱ هفته پیش
عکس ها متفاوت هستند
عکس اول پنکیک قهوه
عکس دوم قهوه پرتقالی

طرز تهیه قهوه پرتقالی:
یک فنجون انتخاب کنید روی اون یک توری یا صافی بزارید و درون صافی پودر قهوه و سپس یک برش پرتقال روی آن قرار دهید ،حالا با قوری آب‌جوش رو روی برش پرتقال بریزید تا طعم مشترکی از پرتقال وقهوه داشته باشید ،یک نوشیدنی جذاب درجه یک با عطر وبوی عالی و فوق العاده

دستور تهیه پنکیک :
آرد سفید۱ پیمانه تخم مرغ۱ عدد وانیل نوک قاشق چایخوری بکینگ پودر۱ قاشق چایخوری شکر۳ قاشق غذاخوری شیر۱ پیمانه سرخالی روغن مایع۳ قاشق غذاخوری نمکم قدار کمی
دستور پخت پن کیک صبحانه

مرحله اول

برای تهیه پنکیک خوشمزه ابتدا تخم مرغ را در یک کاسه مناسب می ریزیم و آنرا کمی می زنیم تا بافت آن از هم جدا شود و کاملا با هم ترکیب شوند، سپس شکر را به همراه وانیل را به آن می افزاییم و مواد را با هم خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله دوم

یک نکته مهم در مورد اضافه کردن وانیل که باید مقدار بسیار کمی وانیل اضافه کنید، چون اگر وانیل بیشتر از حد باشد باعث تلخی طعم پنکیک ها می شود. در ادامه پس از اینکه مواد را خوب مخلوط کردیم روغن مایع را نیز به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا با همزن دستی مواد را به خوبی هم می زنیم تا مواد با هم یکدست شوند، سپس بکینگ پودر و مقدار خیلی کمی نمک را در یک ظرف جا دار با آرد سفید مخلوط می کنیم سپس مخلوط آرد را دو مرتبه الک می کنیم تا کاملا نرم شود.

مرحله چهارم

در این مرحله مخلوط آرد را پس از الک کردن به کاسه حاوی تخم مرغ اضافه می کنیم و همگی مواد را خوب مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند سپس شیر را کم کم به مواد اضافه می کنیم و مداوم مواد را مخلوط می کنیم تا مایه پنکیک یکدست شود.

مرحله پنجم

در صورتی که شیر در دسترس ندارید یا به هر دلیلی نمی خواهید از شیر استفاده کنید می توانید از آب هم برای تهیه پن کیک استفاده کنید. پس از اینکه خمیر پن کیک آماده شد یک تابه بسیار کوچک به اندازه پنکیک روی حرارت بسیار ملایم قرار دهید.

مرحله ششم

سپس با مقدار کمی روغن مایع کف تابه را چرب کنید، حالا به اندازه یک ملاقه کوچک از مواد داخل تابه بریزید ( نیاز نیست خودتان مایه پنکیک را پخش کنید چون خودش باید به حدی شل باشد که خود به خود پخش شود ) و اجازه دهید حباب بزند

مرحله هفتم

پس از اینکه کف پنکیک رنگ گرفت، آنرا را برگردانید تا سمت دیگرش نیز طلایی شود. به همین ترتیب تمام پن کیک ها را آماده کنید سپس می توانید به همراه انواع میوه های تازه فصل مثل توت فرنگی ، موز ، آناناس و … یا انواع صبحانه های معمول مثل عسل ، انواع مربا ، نوتلا و کره سرو کنید.
من به این دستور ۲ ق غ قهوه فوری اضافه کردم
#قهوه_پرتقالی_با_توری
#قهوه_پرتقالی
...
نظرات