عکس اسفناج پلو
تصویر از آی عم مامان
https://sarashpazpapion.com/picture/1736683
...
مواد لازم

اسفناج پلو

۴
مواد اصلی
اسفناج
۱ کیلوگرم
گوشت چرخ کرده
۳۰۰ گرم
سس یا رب انار
به مقدار لازم
برنج
۲ پیمانه
پیاز بزرگ
۲ عدد
لپه‎
۱ فنجان
آب نارنج غلیظ
۱/۲ فنجان
سیر
۳ حبه
رب گوجه ‌فرنگی
۱ قاشق غذا خوری
روغن
به مقدار لازم
نمک و فلفل
به مقدار لازم
زعفران
به مقدار لازم
کلمات کلیدی

اسفناج پلو

اسفناج وعده نهار وعده شام مخلوط پلو
طرز تهیه

اسفناج پلو

درجه سختی
زمان تهیه ۴۵
دقیقه
زمان پخت ۶۰
دقیقه
۱
اسفناج را خرد کرده، حدود نصف لیوان از آن را کنار گذاشته و باقی را با نصف فنجان آب در قابلمه می پزیم. می گذاریم کاملا آبش کشیده شود و به خوردش برود.
۲
لپه را جداگانه کمی پخته سپس آبکش می کنیم.
۳
یک عدد پیاز را خرد و تفت داده و سپس گوشت به آن اضافه می کنیم و ادویه و نمک و کمی زعفران زده و پس از تفت دادن لپه را به مخلوط می افزائیم، کمی آب می ریزیم تا گوشت کاملا بپزد و آبش کشیده شود. سپس ربها یا رب و سس انار را اضافه کرده تفت می دهیم.
۴
در ظرف دیگر روغن داغ می کنیم و پیاز باقی مانده را خرد و در آن تفت می دهیم. سیر را به صورت خرد شده اضافه می کنیم. پس از تفت دادن اسفناج خام را افزوده و کمی که تفت خورد اسفناج پخته را می افزائیم و مخلوط را خوب سرخ می کنیم سپس آب نارنج را به آن می افزائیم. اگر آب نارنج رقیق بود مقدار بیشتری از آن نیاز است.
۵
مخلوط اسفناج را به مخلوط گوشت افزوده و کاملا مخلوط می کنیم . ترشی و ادویه و نمک غذا را باب میل خود اندازه می کنیم.
۶
برنج را کمی زنده تر بر می داریم و آبکش کرده و در آبکش به آن آب و روغن داغ را می افزائیم. سپس ته دیگ مورد نظر را کف قابلمه چیده و رویش یک لایه برنج می ریزیم و سپس یک لایه از مواد و روی آن کمی دارچین و زغفران می ریزیم، این لایه ها را یک بار دیگر تکرار می کنیم. سپس باقی برنج را روی سطح داده و کمی زعفران رویش می ریزیم و چند سوراخ ایجاد کرده و برنج را دم می کنیم، پس از دم کشیدن، با احتیاط برنج و مواد را مخلوط کرده و سرو می کنیم.
تصاویر مراحل تهیه

اسفناج پلو

بیشتر
نظرات دستور پخت

اسفناج پلو