مواد لازم

دونات (پیراشکی ) توپی با رویه شیری

۳۰
مواد اصلی
روغن نباتی (برای سرخ کردن)
به مقدار لازم
شیر
۱ فنجان
تخم مرغ بزرگ
۱ عدد
آرد
۲ فنجان
شکر
۲ قاشق سوپ خوری
بیکینگ پودر
۴.۵ قاشق چای خوری
نمک
۱/۲ قاشق چای خوری
کره آب شده
۱/۴ فنجان
برای رویه :
شکر قنادی
۱.۵ فنجان
شیر
۴-۳ قاشق سوپ خوری
عصاره وانیل
۲ قاشق چای خوری
کلمات کلیدی

دونات (پیراشکی ) توپی با رویه شیری

دونات پیراشکی عصرانه میان وعده صبحانه
طرز تهیه

دونات (پیراشکی ) توپی با رویه شیری

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۵
دقیقه
۱
روغن نباتی را در یک قابلمه بزرگ بریزید. باید حداقل ۵ سانتی متر روغن درون قابلمه باشد و بین سطح روغن و لبه ی قابلمه هم ۵ سانتی متر فاصله باشد.
۲
دما سنج آشپزی را به قابلمه متصل کنید و روغن را داغ کنید تا دمای آن به ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۷ درجه سانتی گراد) برسد. کف یک سینی فر را با حوله کاغذی بپوشانید.
۳
در یک کاسه کوچک شیر و تخم مرغ را هم بزنید
۴
در یک کاسه ی متوسط دیگر آرد، بکینگ پودر، شکر و نمک را هم بزنید. مخلوط شیر و تخم مرغ را به مواد خشک اضافه کنید. سپس کره ی آب شده را اضافه کنید و مخلوط کنید تا خمیر نرمی درست شود.
۵
زمانی که دمای روغن به ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۷ درجه سانتی گراد) رسید، با یک ملاقه بستنی کوچک اسکوپ هایی به اندازه ی ۱ قاشق سوپخوری از خمیر درست کنید و داخل روغن بیندازید.
۶
مواظب باشید که تابه را خیلی پر نکنید. به قسمت نکات توجه کنید. دونات های توپی را۲ دقیقه سرخ کنید و آنها را داخل روغن بچرخانید تا قهوه ای طلایی شوند. با یک کفگیر دونات های توپی را داخل سینی که با حوله کاغذی پوشانده اید بچینید.
۷
بگذارید دونات های توپی کمی خنک شوند. یک توری خنک کننده را روی یک سینی فر قرار دهید سپس یکی یکی دونات ها را داخل مخلوط رویه فرو کنید و آنها را روی توری بچینید تا شربت اضافی از آنها داخل سینی بچکد. بلافاصله سرو نمایید.
تصاویر مراحل تهیه

دونات (پیراشکی ) توپی با رویه شیری

بیشتر
سایر نکات

دونات (پیراشکی ) توپی با رویه شیری

خمیر وقتی سرخ بشود پف می کند پس از هر 1 قاشق سوپخوری از آن دوناتی به قطر 5 سانتی متر به دست می آید
اگر ترجیح می دهید دونات های توپی کوچک تر باشند 1 قاشق چایخوری از خمیر داخل روغن بیندازید. با این دستور آشپزی 24 عدد دونات توپی بزرگ و 12 عدد دونات توپی کوچک درست می شود.
گرد بودن دونات ها بستگی به این است که اسکوپ خمیری که داخل روغن می اندازید تا چه حد شکل مناسبی داشته باشد. اگر ملاقه بستنی کوچک ندارید می توانید به وسیبه ی دو قاشق کوچک خمیر را گرد کنید اما دونات های شما خیلی یکدست نخواهند بود.
نظرات دستور پخت

دونات (پیراشکی ) توپی با رویه شیری