مواد لازم

کیک شکلات

۸
مواد اصلی
آب
۱ فنجان
آرد
۲۲۰ گرم
کره (قطعه قطعه شده)
۲۲۵ گرم
پودر کاکائو (پودر کاکائو تلخ)
۸۵ گرم
شکر قهوه ای
۱۰۰ گرم
جوش شیرین
۱ قاشق چای خوری
نمک
۱ قاشق چای خوری
تخم مرغ
۲ عدد
خامه ترش
۱۱۵ گرم
وانیل
۱ قاشق چای خوری
خامه شکلاتی
به مقدار لازم
شکر
۳۴۰ گرم
کلمات کلیدی

کیک شکلات

طرز تهیه

کیک شکلات

درجه سختی
زمان تهیه ۳۰
دقیقه
زمان پخت ۴۵
دقیقه
۱
فر رو روشن کرده و حرارت رو روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد (۳۵۰ درجه فارنهایت) قرار میدیم تا گرم بشه.
۲
دو تا قالب کیک (گرد) رو با کره چرب میکنیم و کاغذ پوستی کفشون قرار میدیم (از کره اضافه بجز مقداری که تو مواد اولیه ذکر شده استفاده میکنیم).
۳
تو یه کاسه بزرگ، آرد، شکر، پودر کاکائو، شکر قهوه ای، جوش شیرین و نمک رو با هم مخلوط میکنیم.
۴
تو یه ماهی تابه کوچیک یا شیر جوش کره و آب رو قاطی کرده روی حرارت میذاریم تا به جوش بیاد. وقتی کره ذوب شده و ترکیبمون به جوش اومد از رو حرارت برش میداریم و به ترکیب آردمون اضافه میکنیم.
۵
با همزن برقی مخلوطشون میکنیم و زمانیکه مخلوط شدن تخم مرغ، خامه ترش و وانیل رو اضافه میکنیم. مجددا با همزن برقی هم میزنیم تا کاملا مخلوط بشن و ترکیب یکدستی داشته باشیم.
۶
مایه کیک بدست اومده رو بطور مساوی تو قالبهای کیکمون میریزیم و بمدت ۳۵ تا ۴۵ دقیقه تو فر میذاریم تا کیکمون آماده بشه. بعد از اینکه از فر بیرونش آوردیم اجازه میدیم ۲۰ دقیقه تو قالب خنک بشه و بعد از قالب جداش میکنیم تا کاملا خنک و برای تزئین آماده بشه.
۷
برای تزئین از خامه شکلاتی استفاده میکنیم و یکی از کیک ها رو کاملا با خامه (به اندازه دلخواهمون) میپوشونیم و روش هم کیک دوم رو میذاریم و مجددا با خامه پوشش میدیم.
سایر نکات

کیک شکلات

برای تست اینکه کیک آماده شده میتونیم یه خلال دندون رو تو کیک فرو کنیم و اگر تمیز (بدون چسبیدن خمیر به خلال دندون) خارج شد یعنی کیک پخته و آماده شده
اگر دو تا قالب کیک ندارید میتونید از یک قالب دوبار استفاده کنید و یا از یک قالب برای کیک ضخیمتر استفاده کنید و بعد از پخت به دو قسمت یا بیشتر طبق سلیقه تون برشش بدید. البته توجه کنید که زمان پختش بیشتر میشه چون لایه کیک ضخیمتره.
نظرات دستور پخت

کیک شکلات