عکس پاناکوتا سه رنگ (کاکائو ، قهوه ، وانیلی)
Nahid_bide
۳۴
۷۹۷

پاناکوتا سه رنگ (کاکائو ، قهوه ، وانیلی)

۱ هفته پیش
لایه ها یکم خراب شد ،با نگاه پر مهرتون زیبا ببینید

طرز تهیه پاناکوتا سه رنگ :

شیر ۴ پیمانه شکر ۱۵ ق غذا خوری پودر ژلاتین ۴ ق غذا خوری آب سرد ۱/۲ پیمانه خامه صبحانه ۲۰۰ گرم پودر کاکائو ۲ ق غذا خوری اسانس وانیل یا وانیل ۱ ق ق چای خوری پودر نسکافه ۱ ق غذا خوری
مرحله اول: مخلوط کردن شیر و شکر

ابتدا داخل یک شیرجوش یا قابلمه شیر را بریزید و شکر را اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا دانه های شکر ذوب شود سپس در ادامه ژلاتین را به همراه آب سرد مخلوط کنید و هم بزنید و صبر کنید تا اسفنجی شود سپس بن ماری کنید به این روش که روی حرارت غیر مستقیم بخار آب قرار دهید و یا برای ۱ دقیقه با قدرت ۱۰۰ درصد در ماکروفر قرار دهید.

مرحله دوم: تهیه پاناکوتا

در ادامه خامه را داخل یک شیر جوش ریخته و روی حرارت قرار دهید تا فقط گرم شود اصلا نباید بجوشد و هم بزنید تا خامه باز شود سپس خامه را به مخلوط شیر و شکر اضافه کنید و بعد ژلاتین را ریخته و مواد را خوب هم بزنید این پاناکوتا ساده است حالا باید در طعم های مختلف آن را تهیه کنیم.

مرحله سوم: تهیه پاناکوتا ساده

ابتدا پاناکوتا را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و هر کدام را داخل یک ظرف بریزید به قسمت اول مقداری اسانس وانیل یا وانیل پودری اضافه کنید و هم بزنید سپس داخل لیوان سرو ریخته و بگذارید تا یخچال کمی خودش را بگیرد.

مرحله چهارم: تهیه پاناکوتا کاکائویی

حالا پودر کاکائو را با چند قاشق آبجوش خوب هم بزنید تا پودر حل شود سپس آن را به قسمت دیگر پاناکوتا اضافه کنید و خوب هم بزنید تا رنگ باز کند حالا لیوان را از یخچال خارج روی قسمت سفید رنگ بریزید.

مرحله پنجم: تهیه پاناکوتا نسکافه ای

شما می توانید از کافی میکس یا پودر نسکافه استفاده کنید و آن را با کمی آبجوش حل کنید و به آخرین قسمت پاناکوتا اضافه کنید و هم بزنید و روی قسمت کاکائویی بریزید.

مرحله ششم: تهیه پاناکوتا سه رنگ

وقتی هر سه قسمت را داخل قالب یا لیوان ها ریختید قالب را به مدت ۷ الی ۸ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کاملا خودش را گرفته و سفت تر شود سپس بعد از آن سرو کنید می توانید از بیسکویت یا میوه برای تزئین استفاده کنید.نوش جان

دقت کنید وقتی لایه ها را روی هم می ریزد حتما لایه زیرین خنک شده باشد و رنگ ها قاطی نشود.می توانید بنا به ذائقه خود میزان شکر را کم و زیاد کنید.این دسر را می توانید به صورت قالبی نیز تهیه و در انتها کافی است دور قالب را آزاد و روی دیس برگردانید.
...
نظرات